ŠANCA podporí v eurovoľbách kandidátov strany SPOLU


17.5.2019
Predsedníctvo strany ŠANCA včera schválilo podporu ŠANCE pre kandidátov SPOLU – občianska demokracia na ich spoločnej kandidátke s Progresívnym Slovenskom pre voľby do Európskeho parlamentu.

„Rozhodli sme sa tak po vzájomných konzultáciách s predstaviteľmi strany SPOLU a nazáklade našej názorovej a programovej blízkosti,“ uviedol predseda ŠANCE Viliam Novotný.ŠANCA nepodala vlastnú kandidátku do eurovolieb, ale napriek tomu sa ich chce aktívne zúčastniť.„Od dnes preto budeme vyzývať našich voličov a sympatizantov, aby podporili kandidátovSPOLU – občianska demokracia v eurovoľbách,“ dodal Viliam Novotný.

ŠANCA chce pomáhať v úsilí o spájanie osobností a strán s cieľom vytvorenia jasnej programoveja hodnotovej alternatívy proti vláde SMERu a proti nastupujúcej vlne extrémizmu a fašizmu. „Pretosme v prezidentských voľbách podporovali úspešnú kandidátku Zuzanu Čaputovúa v eurovoľbách budeme podporovať kandidátov SPOLU na koaličnej kandidátkes Progresívnym Slovenskom,“ vysvetlil podpredseda ŠANCE a viceprimátor Nitry Daniel Balko.ŠANCA sa aj na svojom nedávnom kongrese 13. apríla 2019 prihlásila k potrebe spájania slušnýchľudí a slušných stredo – pravých politických strán sa Slovensku. 

Voľby do Európskeho parlamentu sa uskutočnia v sobotu 25. mája 2019 a koalícia ProgresívneSlovensko a SPOLU – občianska demokracia v nich kandiduje pod číslom 29. Kandidáti SPOLU –občianska demokracia, ktorých podporuje ŠANCA, majú na kandidátnej listine tieto poradové čísla: 

2. Vladimír Bilčík
3. Simona Petrík
5. Pavel Macko
7. Michal Wiezik
9. Tomáš Dentico
11. Emília Mesárošová
14. Jozef Mihál

Spracovávam ... Spracovávam ...