Podpora ŠANCE sa priblížila 5%


6.11.2017
Bratislava 6. novembra - ŠANCA do volieb nominovala celkovo 52 kandidátov na poslancov v 7 krajoch Slovenska a kandidáta na župana v Prešovskom kraji. Vo voľbách dosiahla svoj historický výsledok, získala tri poslanecké miesta a jej podpora sa priblížila k 5 %.

„Kandidáti strany ŠANCA na poslancov spolu získali 62 209 hlasov, čo znamená, že ich podporilo 4,75% hlasujúcich voličov. Je to zatiaľ náš najväčší úspech,“ vysvetlil predseda strany Viliam Novotný. 

Strana získala troch poslancov v samosprávnych krajoch: 

Daniela Balka, 46 ročného historika, politológa a podpredsedu strany ŠANCA zvoleného v Nitre, Ervína Szalmu, 38 ročného učiteľa z Levíc a Stanislava Horníka, 42 ročného primátora Hriňovej, ktorý kandidoval za „Lunterovu koalíciu“ nezávislých kandidátov. 

„Rád by som sa poďakoval predovšetkým ľuďom, ktorí nás svojimi hlasmi podporili, našim kandidátom, ktorí viedli náročnú kampaň a aj takmer 2200 členom okrskových volebných komisií za ŠANCU, ktorí zvládli náročný volebný maratón. Ďakujeme všetkým, ktorí s nami veria, že spolu zmeníme Slovensko a na tejto náročnej ceste s nami urobili prvý významný krok,“ dodal V. Novotný. 

Strana ŠANCA bola súčasťou koalície stojacej za kandidátom Rastislavom Trnkom v Košickom kraji a podporovala Jána Luntera v Banskobystrickom kraji a Jozefa Viskupiča v Trnavskom kraji. „Sme veľmi radi, že nami podporovaní kandidáti vyhrali a stanú sa županmi. A aj keď náš kandidát na župana v Prešovskom kraji František Oľha neuspel, pre ŠANCU je to povzbudením do ďalšej práce,“ dodal V. Novotný. 


Strana ŠANCA je občiansko-demokratická strana, ktorá vznikla v roku 2015 s myšlienkou vymeniť skorumpova-ných politikov na Slovensku. Bola založená odborníkmi ako manažéri, lekári, daňoví poradcovia či ekonómovia. Od júna 2016 je predsedom strany Viliam Novotný. ŠANCA má vybudované stranícke štruktúry po celom Sloven-sku, zastúpenie v 52 okresoch a krajské kancelárie v Bratislave, ŽIline, Nitre, Prešove a v Košiciach.Strana ŠANCA je slušnou, proeurópskou a programovou stranou, ktorá sa jasne hlási k liberálnym hodnotám v ekonomike a a ku konzervatívnym hodnotám v spoločnosti. Viac informácií o strane a jej programe nájdete na stránke www.sanca.sk a www.zmenmespoluslovensko.sk.

Spracovávam ... Spracovávam ...