ŠANCA sa hlási k Novembru ´89 aj regionalizácii


17.11.2017
Banská Bystrica 17. november 2017 - Štyridsať delegátov Republikovej rady strany ŠANCA dnes 17. novembra 2017 rokovalo v Banskej Bystrici v Hoteli Národný dom.

ŠANCA sa hlási kNovembru  ̓89 aj k regionalizácii

Štyridsať delegátov Republikovej rady strany ŠANCA dnes 17. novembra 2017 rokovalo v Banskej Bystrici v Hoteli Národný dom. Delegátom sa na úvod rokovania prihovoril novozvolený Banskobystrický župan Ján Lunter, ktorý poďakoval strane ŠANCA za podporu pred voľbami. Republiková rada sa zaoberala hodnotením výsledkov volieb do orgánov samosprávnych krajov, v ktorých strana dosiahla historický úspech v podobe 62 209 (4,75%) získaných hlasov pre kandidátov ŠANCE a získala tri mandáty poslancov samosprávnych krajov (v koalíciach celkovo 10 mandátov). Republiková rada tiež požiadala programovú radu na čele s podpredsedom ŠANCE a novozvoleným poslancom NSK Danielom Balkom o dopracovanie programu - ŠANCA pre silné regióny, s ktorým strana uspela v ostatných regionálnych voľbách a ktorý chce dlhodobo presadzovať aj v komunálnych a v parlamentných voľbách.  

Vyhlásenie Republikovej rady strany ŠANCA

k výročiu 17. Novembra 1989

ŠANCA sa hlási k odkazu Novembra ̓89 a presadzuje prosperujúcu občiansku spoločnosť. V roku 1989 slušní ľudia vzali veci verejné do svojich rúk. Prešlo 28 rokov a mnohí z nich sú sklamaní z vývoja v našej vlasti. Regionálne voľby 4. novembra 2017 však znovu vliali slušným ľuďom nádej, že bezbrehá korupcia a nefungujúca spravodlivosť v našej vlasti môžu byť porazené. Ľudia vystavili vysvedčenie neriešeným kauzám a arogancii, s akou vládne SMER v ostatných rokoch. Sme radi, že podpora strany ŠANCA pomohla vyhrať županské voľby v Košiciach, v Trnave ale najmä v Banskej Bystrici, kde bolo víťazstvo kandidáta demokratických síl skoro v predvečer 17. novembra viac než symbolické. Tieto výsledky nás povzbudzujú k ešte väčšej aktivite pri presadzovaní nášho programu posilnenia kompetencií samospráv, lebo sme presvedčení, že regionalizácia Slovenska je prostriedkom na posilnenie občianskej spoločnosti.

VBanskej Bystrici 17. novembra 2017

Strana ŠANCA vznikla vroku 2015 s myšlienkou vymeniť skorumpovaných politikov na Slovensku. Bola založená odborníkmi ako manažéri, lekári, daňoví poradcovia či ekonómovia. Aj napriek tomu, že ŠANCA mala ambíciu stať sa parlamentnou stranou, výsledky volieb jej členskú základňu neodradili od jej ďalšieho fungovania a rozvoja. Na kongrese strany vHriňovej sa 26. júna 2016 stal jej predsedom Viliam Novotný. Strana má vybudované stranícke štruktúry po celom Slovensku. Strana ŠANCA je slušnou, proeurópskou aprogramovou stranou. Jasne sa hlási kliberálnym hodnotám vekonomike aku konzervatívnym hodnotám vspoločnosti.


Spracovávam ... Spracovávam ...