ŠANCA podporí Jána Mrvu na bratislavského župana


7.9.2017
Bratislava 7. sepembra - Strana ŠANCA podporí v nadchádzajúcich regionálnych voľbách v Bratislavskom kraji nezávislého kandidáta na župana Jána Mrvu. Podľa predsedu strany Viliama Novotného je to kvalitný kandidát s veľkými skúsenosťami z komunálnej a regionálnej politiky.

Rodený Petržalčan, v súčasnosti úspešný starosta Vajnor pozná dôverne problémy ľudí a vie sa ich rázne zastať, ako to v minulosti neraz ukázal. Navyše má víziu posilnenia postavenia regiónov, ktorá je veľmi blízka programu strany ŠANCA pre silné regióny, preto je naša podpora pre Jána Mrvu úplne prirodzená,” vysvetlil Viliam Novotný.

Podľa Novotného v súčasnosti na celom Slovensku vidíme, že župné samosprávy hlboko zaostávajú za možnosťami, ktoré majú. Je to aj tým, že väčšina županov dávno „presluhuje“, stratili iniciatívnosť i ochotu robiť odvážne a prospešné rozhodnutia. Sú príliš spojení s vládnou mocou a vyhovuje im štátny ekonomický centralizmus. „Som preto veľmi rád, že v Bratislave sa vďaka Jánovi Mrvovi ponúka reálna možnosť zmeny postavenej na skúsenosti a slušnosti,” dodáva V. Novotný.

Kandidáta na bratislavského župana Jána Mrvu podpora ŠANCE potešila. „Kandidujem ako nezávislý kandidát občanov kraja aj s tímom nezávislých kandidátov na poslancov a teším sa podpore demokratických parlamentných aj neparlamentných strán,” vysvetlil Ján Mrva.

Za stranu ŠANCA bude v novembrových voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) kandidovať 52 uchádzačov o miesta poslancov. Nominuje aj vlastného kandidáta na post župana, a to v Prešovskom samosprávnom kraji. Je ním František Oľha (47).


Strana ŠANCA je občiansko-demokratická strana, ktorá vznikla vroku 2015 s myšlienkou vymeniť skorumpovaných politikov na Slovensku. Bola založená odborníkmi ako manažéri, lekári, daňoví poradcovia či ekonómovia. Od júna 2016 je predsedom strany Viliam Novotný. ŠANCA má vybudované stranícke štruktúry po celom Slovensku, zastúpenie v 52 okresoch a krajské kancelárie v Bratislave, ŽIline, Nitre, Prešove a v Košiciach.

Strana ŠANCA je slušnou, proeurópskou a programovou stranou, ktorá sa jasne hlási k liberálnym hodnotám v ekonomike a a ku konzervatívnym hodnotám v spoločnosti. Viac informácií o strane a jej programe nájdete na stránke www.sanca.sk a www.zmenmespoluslovensko.sk

Spracovávam ... Spracovávam ...