ŠANCA má v župných voľbách kandidáta na župana i na poslancov


6.9.2017
Bratislava 6. septembra - ŠANCA odovzdala kandidačné listiny pre novembrové voľby do vyšších územných celkov (VÚC) s menami 52 kandidátov na poslancov. Nominuje aj vlastného kandidáta na post župana, a to v Prešovskom samosprávnom kraji. Je ním František Oľha. “Sú to ľudia, ktorí v sebe nesú hodnoty a víziu nového Slovenska so silnými regiónmi a ktorí chcú meniť veci k lepšiemu. Budú sa uchádzať o podporu občanov v 40 okresoch Slovenska,” uviedol predseda ŠANCE Viliam Novotný.

ŠANCA zároveň podporuje aj nezávislých kandidátov na posty županov - Jána Luntera v banskobystrickom kraji a Jána Mrvu v bratislavskom kraji. Vstúpila aj do veľkých stredo - pravých koalícií spolu s SaS, OĽANO-NOVA, KDH a ďalšími stranami na podporu kandidátov na župana - Jána Grešša v nitrianskom kraji a Rastislava Trnku v košickom kraji. Podporuje aj kandidáta veľkej koalície Jozefa Viskupiča v trnavskom kraji.

Sú to kandidáti, ktorí spĺňajú kritériá ŠANCE - sú úspešní slušní demokrati a vypracovali sa vlastnými silami. “Novembrové voľby však nerozhodnú len o tom, či kraj povedie skutočne lepší kandidát. Rozhodnú aj o tom, či dostane priestor zlo. Nedovoľme, aby kraje ovládli extrémisti,” zdôraznil Viliam Novotný.

Strana ŠANCA ponúka svojich kandidátov na poslancov v týchto regiónoch a okresoch:

Prešovský kraj: Bardejov (1 kandidát), Humenné (1), Kežmarok (1), Levoča (1), Prešov (3), Medzilaborce (1), Poprad (1), Sabinov (1), Snina (1), Stará Ľubovňa (2), Stropkov (1), Svidník (1), Vranov nad Topľou (1)

Košický kraj: Košice I (1), Košice II (1), Košice III (1), Košice IV (3), Košice – okolie (2), Michalovce (2), Sobrance (1), Gelnica (1), Spišská Nová Ves (1), Rožňava (1), Trebišov (1)

Banskobystrický kraj: Krupina (1), Veľký Krtíš (2), Detva (1), Banská Bystrica (2), Brezno (1), Zvolen (1)

Žilinský kraj: Bytča (1), Čadca (1), Kysucké Nové Mesto (1), Liptovský Mikuláš (1), Žilina (1)

Nitriansky kraj: Nitra (1), Levice (2)

Trnavský kraj: Dunajská Streda (3) - na kandidátke OĽANO-NOVA

Bratislavský kraj: Bratislava II – Ružinov (1), Modra (1)

Kandidát strany ŠANCA na post prešovského župana František Oľha:

Je rodený Prešovčan. V Prešove žije, aj podniká v rodinnej firme Cofin. Zamestnáva desiatky ľudí, učí odborné predmety v odbore polygrafia na strednej škole, je prezidentom Prešovského Krajského zväzu v hádzanej a občianskym aktivistom. Politický program Františka Oľhu (47) sa opiera o riešenia najvážnejších problémov prešovského kraja - vysokej nezamestnanosti, rómskej problematiky, cestnej infraštruktúry, škôl, ktoré nepripravujú mladých na trh práce, kvality a dostupnosti sociálnej a zdravotnej starostlivosti. Do kampane vstúpil so sloganom  Zmením Prešovský kraj k lepšiemu.


Strana ŠANCA je občiansko-demokratická strana, ktorá vznikla vroku 2015 s myšlienkou vymeniť skorumpovaných politikov na Slovensku. Bola založená odborníkmi ako manažéri, lekári, daňoví poradcovia či ekonómovia. Od júna 2016 je predsedom strany Viliam Novotný. ŠANCA má vybudované stranícke štruktúry po celom Slovensku, zastúpenie v 52 okresoch a krajské kancelárie v Bratislave, ŽIline, Nitre, Prešove a v Košiciach.

Strana ŠANCA je slušnou, proeurópskou a programovou stranou, ktorá sa jasne hlási k liberálnym hodnotám v ekonomike a ku konzervatívnym hodnotám v spoločnosti. Viac informácií o strane a jej programe nájdete na stránke www.sanca.sk a www.zmenmespoluslovensko.sk

Spracovávam ... Spracovávam ...