ŠANCA: Vyhlásenie k aktuálnej politickej situácii


9.8.2017
Bratislava 9. augusta - Je len málo pravdepodobné, aby vládna koalícia nepokračovala v súčasnom zložení. Na koaličné strany SMER-SD, SNS a MOST-Híd sú napojené finančné a lobistické skupiny, ktoré profitujú zo súčasného vládnutia a preto nedovolia pád vlády. Krok Andreja Danka, ktorý vypovedal koaličnú zmluvu, preto vnímame len ako trápne divadlo a snahu prekryť škandál s eurofondami.

V prípade, ak by došlo k pádu vlády a predčasným voľbám, je však ŠANCA pripravená ponúknuť ľuďom svoj program pre silné regióny a kandidátku vytvorenú osobnosťami zo všetkých krajov. ŠANCA, ktorá je dnes už štandardnou fungujúcou stranou, by ponúkla miesta na svojej kandidátke prípravnému výboru strany TOSKA na čele s Richardom Rybníčkom, iniciatíve Progresívne Slovensko a skupine nezávislých poslancov NR SR okolo Miroslava Beblavého a Jozefa Mihála. Našim cieľom vždy bolo a bude spájanie občianskych a demokratických síl, aby ani jeden pravicový hlas vo voľbách neprepadol.

Strana ŠANCA vznikla v roku 2015 s myšlienkou vymeniť skorumpovaných politikov na Slovensku. Bola založená odborníkmi ako manažéri, lekári, daňoví poradcovia či ekonómovia. Aj napriek tomu, že ŠANCA mala ambíciu stať sa parlamentnou stranou, výsledky volieb jej členskú základňu neodradili od jej ďalšieho fungovania a rozvoja. Na kongrese strany v Hriňovej sa 26. júna 2016 stal jej predsedom Viliam Novotný. Strana má vybudované stranícke štruktúry po celom Slovensku. Strana ŠANCA je slušnou, proeurópskou a programovou stranou. Jasne sa hlási k liberálnym hodnotám v ekonomike a ku konzervatívnym hodnotám v spoločnosti.

Spracovávam ... Spracovávam ...